14 Čvn

9 Věci, Přestat Věřit O Své Vagíně

Vagíny jsou nejen matoucí část těla pro muže; mnoho žen také mají spoustu mylných představ o tom, co se tam děje. Z podivné pachy na myšlenku, že vaše stydké pysky by měl vypadat jeden konkrétní způsob, existuje mnoho věcí, které jste byli vedeni věřit, že stejně nejsou pravda. erek-dysfunkce.cz mluvil s Karen Elizabeth Boyle, MD, FACS, odhalit největší mylné představy o své vagíně.

1. Mýtus: Vaše pochva přirozeně smrdí.

Pravda: Boyle říká, že je to normální pochvy, aby mít nějaký mírný zápach, a že zápach se může lišit v závislosti na menstruačním cyklu, nebo pokud jste právě měli sex nebo byly pocení hodně. A dodává: "Existují různé příčiny abnormálního vaginálního zápachu, nejčastější příčinou je bakteriální vaginóza, která je, když tam je přemnožení běžně se vyskytující pochvy bakterie. Jiné příčiny nejsou s dobrou hygienu, trichomoniáza, sexuálně přenosné infekce, nebo zachovány tampón." Boyle říká, pochvy by neměl cítit "špatné" (aka odlišný od toho, jak to skoro vždycky smrdí), ale pokud to dělá, je to dobrý nápad, aby si návštěvu vašeho gynekologa k vyšetření.

2. Mýtus: Vaše vagína vypadá stejné pro celý život.

Pravda: stejně Jako zbytek vašeho těla, pochvy a vulvy hodně změnit v průběhu let. Boyle říká, že pre-puberty, vaše pochvy v malé a těsné, malé stydké pysky jsou téměř není přítomna vůbec, a tkáň je růžová a někdy suché. Jakmile puberta začíná, nicméně, mazání a sekrety start a pochvy roste, stejně jako vy ostatní. Pak, jakmile začnete mít sex pravidelně, vagina změny znovu, protože panenská blána tkáň se stává narušena, a můžete vidět hrbolatá hrbolaté tkáně uvnitř vaginálního otvoru. Boyle také dodává, že vulvy se hodně mění během těhotenství a potom, říkám, "v Průběhu těhotenství a po porodu, ne všechno je tak, jak to kdysi bylo s pochvy. Stydké pysky ztmavnou, kůže může protáhnout, pochvy může být více natažené a roztažené, hráze může být slabší, a pochvy uvolněnější."

3. Mýtus: Vaše stydké pysky by měl vypadat jeden konkrétní způsob.

Pravda: Boyle říká, stydké pysky jsou jako nosy v tom, že přicházejí v různých tvarů a velikostí, z nichž všechny jsou normální, a to navzdory vzestupu v labioplastika. Jako chirurg, který pravidelně vystupuje labioplastika, Boyle říká, "jsem vždy podporovat své pacienty tím, že je ujistí, že jejich stydké pysky jsou normální, a to navzdory jejich tvar, délka nebo velikost." Nicméně, tam jsou některé zdravotní scénáře, kde chirurgie může být nutná. "Když labií se stal velmi prodloužené a rozšířené, a pověsit ven vnější stydké pysky, nebo malé stydké pysky, ženy budou mít podráždění, bolest při pohlavním styku." Ale to ještě neznamená, že je tam jeden způsob, jak by měly vypadat. Alyssa Dweck, MS, MD, FACOG, gynekolog ve Westchester county a asistent klinické profesor na Mt. Sinai School of Medicine, vyslaný myšlenku, že není "normální" způsob, jak pro vaše stydké pysky vypadat, a poukazuje na projektu jeden muž udělal, kde zachytil mnoho vagínách v sádře, aby ukázal, jak různé mohou objevit.

4. Mýtus: Sprchování je jediný skutečný způsob, jak dostat své vagíny opravdu čisté.

Pravda: To je opak pravda, s Boyle říká, že nedoporučuje sprchování. Boyle říká, "Douching může narušit normální flóry a pH pochvy a způsobit podráždění a popáleniny. Čištění s jemným mýdlem je obvykle dostačující, ale pokud máte pocit, že je třeba pro hluboké čištění, já bych se vykoupat (bez bublin, protože i bubliny mohou být nepříjemné příliš)." Takže, vážně, nemusíte sprcha.

5. Mýtus: Vaše vagína je celý balík.

Pravda: Ne. Boyle říká, "vagína je orgán, který se nachází uvnitř vaší pánve. Vaginální otvor je jen uvnitř otvoru labia minora. Nejlepší obecný pojem pro celou vnější oblast je pochva, která zahrnuje vše: mons pubis, klitoris, močové trubice, labia minora, labia majora, a hráze jsou všechny v vulvy. Vagína je uvnitř."

6. Mýtus: Pokud vidíte, poševní výtok, něco je asi špatně.

Pravda: Boyle říká, že to je zcela nepravdivé, a to je normální a zdravé, aby se vaginální sekret, a v závislosti na době vašeho měsíčního cyklu, sekrety mohou výrazně lišit. Boyle říká, "Během své plodné období, budete dělat příjemné maziva, která by pomohla sperma v cestě na sever, aby se vaše vejce, a pak v dalších obdobích měsíc, vaginální sekrece může být silnější a bělejší. S vzrušení, je nezbytné, aby přírodní mazání." Podle Carol Livoti, MD, ob-gyn na Lenox Hill Hospital v New Yorku a autor Vagíny: Návod K použití, "jasné, pružná sliznice připomínající syrové vaječné bílky" a mléčně bílý výtok je zcela normální. Pokud je tvaroh-jako, žlutá, šedavě-zelené, vodnaté, nebo víc, než si obvykle produkují, pak ano, navštívit lékaře.

7. Mýtus: Váš "cherry pop", poté, co budete mít sex.

Pravda: v První řadě, tam je doslova nic, co "objeví", když máte sex poprvé. Boyle říká, že není fanoušek tohoto termínu (Kdo je?), a dodává, že zatímco "panenské blány, nebo kapely tkáně v zadní části pochvy často se bude trhat a krvácet při prvním styku, mnoho žen bude mít hymenal slzu z gymnastiky, tampony, jízda na koni, jízda na kole nebo tanec." Takže i když se panenská blána se trhat, to není vždy poprvé-sex-související.

8. Mýtus: Stříkat je stejné jako čůrat.

Pravda: Boyle říká, že při čůrání, moč odtéká z močového měchýře do močové trubice a močení se vyprázdnit svůj močový měchýř, ale jako panoš je úplně jiný. Boyle říká, "Stříkat (nebo ženské ejakulace), kde je sekret ze žláz kolem a jen uvnitř trubice (aka Skene žlázy nebo bartholiniho žlázy) ‚prckové‘ nebo ‚tryská ven při orgasmu. Byla tam malá studie v the Journal of Sexual Medicine, který navrhl tato tekutina je ve skutečnosti směs moči a sekrece žláz, ale buď jak buď, není se čeho bát." Pak jsem se asi nebudeme bát!

9. Mýtus: to, Že si každá žena přijde z vaginální stimulaci sám.

Pravda: Hej, tam jsou některé ženy, které přísahají, že se dostali pryč od rovně-nahoru, P-v-V sexu, a aby jim říkáme, pro vás dobré. Ale Boyle říká, že zatímco ty ženy "jsou velmi šťastní a štěstí, většina žen nejsou v této kategorii a potřebují nějakou stimulaci klitorisu buď přes ruku, penisu nebo úst k orgasmu." Takže si můžete vzít to, že informace přihlouplý chlapík, který ještě vážně věří, že všechny ženy pracují tímto způsobem, protože ne, false, chyba, ne.

Napsat komentář